Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Interreg V-A Lietuva-Polska  |  Wzmocnienie umiejętności prowadzenia pojazdu w niesprzyjających warunkach naturalnych W dniach 11-15 grudnia Wydział Straży Pożarnej Rejonu Varėna zorganizował szkolenie "Wzmocnienie użycia sprzętu przeciwpożarowego i wzmocnienie umiejętności prowadz

W dniach 11-15 grudnia Wydział Straży Pożarnej Rejonu Varėna zorganizował szkolenie "Wzmocnienie użycia sprzętu przeciwpożarowego i wzmocnienie umiejętności prowadzenia pojazdu w niesprzyjających warunkach naturalnych". Jest to część projektu litewsko-polskiego programu współpracy Interreg V-A "Wspólne działanie na rzecz poprawy jakości ochrony przeciwpożarowej i służb ratowniczych". Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Szkolenie miało na celu wzmocnienie kwalifikacji strażaków działających na granicy litewsko-polskiej, tj. umiejętność jazdy w niesprzyjających warunkach naturalnych (terenowe, leśne i inne trudne korytarze i słaba widoczność). Podczas szkolenia uczestnicy wzmocnili swoją wiedzę i dzielili się najlepszymi praktykami. Szkolenie prowadzili profesjonalni instruktorzy jazdy, w których wzięło udział ponad 50 pracowników gmin Lazdijai, Varėna oraz straż pożarna gminy Sejny i Kruklanki w Polsce.